dodano: 29-04-2020
Mimo pandemii już dziś możesz zacząć działać na rzecz swojej lokalnej społeczności z domu. Zrób pierwszy krok i dołącz do uczestników szkolenia online „Fabryka Pomysłów”, które odbędzie się w dniach 28-31.05.2020 r. Nie czekaj – zgłoś się i działaj!
- Chciałabyś zrobić coś dla innych? Masz ciekawy pomysł, ale brakuje ci funduszy na jego realizację?
- Masz zamiar zorganizować wydarzenia, których jeszcze nigdy nie było w Twojej miejscowości lub dzielnicy?
- Posiadasz ciekawe zainteresowania, którymi chcesz się podzielić z innymi?
- Wpadłeś ze znajomymi na ciekawy pomysł i chcesz w jego realizację zaangażować mieszkańców Twojej miejscowości lub okolicy?
- W Twoim mieście młodzi ludzie nie mają miejsca, gdzie mogliby rozwijać swoje pasje?
Jeśli na większość tych pytań odpowiadasz TAK, to dołącz do uczestników spotkania „Fabryka Pomysłów” – szkolenia online wprowadzającego w założenia Projektów Solidarności. Czekamy właśnie na Ciebie!
Dlaczego warto spędzić czas w Fabryce Pomysłów?
- dowiesz się, na jakie działania możesz uzyskać dofinansowanie w ramach programu Komisji Europejskiej – Europejskiego Korpusu Solidarności,
- dowiesz się, jak zaplanować i zrealizować Projekt Solidarności,
- otrzymasz jasne wskazówki, jak wypełnić formularz wniosku,
- poznasz ludzi, którzy tak, jak Ty chcą działać lokalnie,
- zainspirujesz się pomysłami innych uczestników szkolenia,
- dopracujesz koncepcję swojego projektu,
A co najważniejsze – dostaniesz zastrzyk mocy do dalszego działania!
W czasie pandemii możesz bez wychodzenia z domu zaplanować działania na czas, kiedy swobodnie będziesz mógł/a działać na rzecz swojej społeczności. Nie czekaj – zgłoś się na szkolenie online, poznaj ludzi, zaplanuj projekt i zacznij działać lokalnie!
Wypełnione formularze zgłoszeniowe przyjmujemy do 20 maja 2020 r.
Uczestnikami szkolenia mogą być osoby, które:
- nie mają doświadczenia w realizacji Projektów Solidarności i nie mają pojęcia, czym jest Europejski Korpus Solidarności,
- są zainteresowane złożeniem wniosku o dofinansowanie Projektu Solidarności.
Koszty udziału w szkoleniu (dostęp do systemów i narzędzi uczestnictwa w szkoleniu online) pokrywa Narodowa Agencja Programu Europejski Korpus Solidarności.
Decyzje o zakwalifikowaniu na szkolenie prześlemy 21 maja 2020 r.
Po ogłoszeniu decyzji o kwalifikacji na szkolenie prześlemy wszelkie informacje dotyczące systemów i narzędzi, z których będziemy korzystać w czasie szkolenia. Spotkanie będzie miało charakter interaktywny – nie będziesz siedział 8 h bezczynnie przed komputerem. Będziesz mieć okazję spotkać się i porozmawiać z innymi uczestnikami, wymienić się swoimi pomysłami, zapytać o wszystko, czego nie wiesz! Szkolenie poprowadzi dwoje doświadczonych trenerów, udział w szkoleniu wezmą również przedstawiciele zespołu Europejskiego Korpusu Solidarność, którzy wyjaśnią zasady programu i Projektów Solidarności, a także odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania!
Opinie uczestników Fabryki Pomysłów z poprzednich edycji:
„Chcę podziękować za energię i zaangażowanie włożone we wszystkie 3 dni. Dało mi to dużo inspiracji na przyszłość. Również wykorzystywane metody mnie zachwyciły”
„Gdyby nie trenerki z nastawieniem, ogromną wiedzą i chęcią do wciągnięcia nas w świat Projektów Solidarności, nie miałabym w sobie tyle pewności, jaka mam w tej chwili, nie obudziłaby się we mnie dawno śpiąca chęć działania. Zaczynam działać!”
„Mają super energię, czuć ze chcą inspirować, uczą się na błędach i robią to co kochają i to jest mega! Polecam!”
„Szkolenie poprowadzone było w bardzo ciekawy, dynamiczny sposób, wielokrotnie sprzyjało integracji grupy, czemu zawdzięczamy tak mocno rozwinięte w krótkim czasie więzi. Cele były jasno określone i realizowane zgodnie z harmonogramem. Gratuluję trenerkom zaangażowania, radości z wykonywanej pracy i niezwykłych międzyludzkich efektów!”
„Szkolenie było przeprowadzone w sposób profesjonalny i rzeczowy. Bardzo pozytywnie odbieram również silne wykorzystanie elementu interakcji podczas samego szkolenia. Wspaniałe było to, że trenerki traktowały uczestników po partnersku, co skracało dystans i ułatwiało komunikację, a także wprowadzało bardzo dobrą atmosferę. Cenne było również podejście do uczestników z niepełnosprawnościami, zarówno prowadzących, jak i pozostałych członków szkolenia. Fakt, że osoby z niepełnosprawnościami były traktowane na równi ze wszystkimi, a ich niepełnosprawności nie były w żaden sposób nadmiernie akcentowane sprawiał, że uczestnicy z niepełnosprawnością mogli naturalnie wtopić się w grupę i stanowić jej integralną część”.
Zgłoszenia przyjmują oraz na wszystkie pytania dotyczące szkolenia odpowiadają: Joanna Jastrzębska (joanna.jastrzebska@frse.org.pl) i Beata Pankowska (beata.pankowska@frse.org.pl).
Więcej informacji o możliwościach, które dają Projekty Solidarności znajdziesz TU